15.1.2011 Výjezd jednotky-požár střechy RD v Částkově

Napsal pokli.

V sobotu, dne 15.1.2011, byla v 6:02 hod. na krajské operační středisko HZS ve Zlíně přijata informace o požáru na půdě rodinného domu v Částkově.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště, následovaná dobrovolníky z Částkova a Bílovic. Pro nedostatek vody k odběru z hydrantové sítě byla v 6:30 povolána také jednotka SDH Velký Ořechov se svou cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o rozsáhlý požár střechy rodinného domu, a je nutná také ochrana sousedních objektů. Požár se podařilo lokalizovat asi 40 minut po ohlášení události. Celková likvidace události trvala víc než dvě hodiny.

Tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje uvedl, že při zásahu nedošlo k žádnému zranění, a celková škoda se pohybuje okolo 300 tisíc korun. Jako pravděpodobnou příčinu vzniku požáru uvedl technickou závadu na komínovém tělese a zanedbanou prevenci čistění komínů.

 

Zdroj: HZS Zlínského kraje Zdroj: HZS Zlínského kraje Zdroj: HZS Zlínského kraje Zdroj: HZS Zlínského kraje Zdroj: HZS Zlínského kraje Zdroj: HZS Zlínského kraje

Zdroj fotografií: HZS Zlínského kraje